Historie

   Psal se rok 1971, v té době jsme byli už čtvrtá parta kluků, která pod vedením Břeti Šantrůčka vzala do rukou hudební nástroje a snažila se vyluzovat líbivé tóny. Trvalo to do roku 1973, než nás vojna rozdělila. Za těch pár let jsme si zahráli například v Zaječicích, Luži, Trávném, Starých Jesenčanech, Tuněchodech, Třebosicích, Platenicích.

   Pak 37 roků nic, až oslava 70tých narozenin Břeti Šantrůčka a jeho přání, abychom mu zahráli na jedné z oslav, nás svedlo znovu do kupy, bohužel už bez Jirky Nováka našeho kytaristy a zpěváka, zabalil to už před pár lety nadobro. Pro mě to bylo docela příjemné zjištění, že po tolika letech nečinnosti v muzice mám chuť si znova s kluky zahrát. Po menší změně v sestavě z důvodu pracovního vytížení bubeníka Jirky Sávy nás doplnil Jirka Alexa a 17.9.2011 jsme znovu poprvé vystoupili před veřejností v Kozojedech na ukončení akce Kozojedská olympiáda.

   Co na závěr? Snad jen, že začátky jsou vždycky těžké, jistě máme co vylepšovat a aby nám to ještě nějaký ten rok vydrželo.

Karel Petrus